OSIR

ŻUŻLOWY DEBIUT

Opublikowano: 22-07-2021
Udany pierwszy występ w międzynarodowych zawodach zanotował Kacper Teska. Młody żużlowiec FOGO Unia Leszno w miniony weekend wystartował w piątej edycji European 250cc Youth Speedway Cup, które odbyły się na toruńskiej Motoarenie.
Były to rozgrywki miniżużlowe dla zawodników do 16. roku życia w kategorii pojemnościowej 250 ccm.

Zawody o Puchar Europy rozpoczęły się w piątek i trwały dwa dni. Pierwszego dnia odbyły się dwa turnieje półfinałowe, a w sobotę wyłoniono zwycięzców.
W pierwszym z półfinałów Kacper zdobył 9 pkt. i zajął 6 miejsce oraz awansował do sobotniego finału. Zaprezentował w nim solidną formę i ostatecznie zajął 11 miejsce.
W Toruniu wystartowało 32 zawodników oraz dwóch rezerwowych z ośmiu państw.

… Rywalizacja między zawodnikami była bardzo zacięta i na wysokim poziomie. Mimo to jestem zadowolony, bo byłem w gronie najlepszych zawodników. Będę cały czas wyciągać wnioski ze swoich startów i do przodu – napisał Kacper na swoim facebookowym profilu.