OSIR

BRACIA BJJ

Opublikowano: 18-05-2021
Takie wyniki cieszą i dobrze wróżą na przyszłość.
 
Bracia Borys i Kuba Chaława z Gameness Team Poznań wywalczyli dwa medale podczas 4 Mistrzostwa Polski w brazylijskim jiu-jitsu dla dzieci i młodzieży.
Złoty medal w kategorii U14 zdobył Kuba, a brązowy w U10 Borys.
W zawodach, które odbyły się 15 maja w Mińsku Mazowieckim wystartowało ponad pięćset zawodniczek i zawodników z całej Polski.
O Chłopakach pierwszy raz usłyszeliśmy w grudniu ub. r., kiedy otrzymali nagrody Wójta Gminy Tarnowo Podgórne za bardzo dobre wyniki we współzawodnictwie sportowym dzieci i młodzieży.
Borys i Kuba Chaława ze Swadzimia są młodymi zawodnikami trenującymi i zachęcającymi do trenowania brazylijskiego jiu-jitsu, które od początku był dla Nich numerem jeden.
Na matę trafili za sprawą przypadkowo oglądanej walki przez tatę Michała, który na tyle zafascynował się bjj, że postanowił wysłać ich na trening do WUEF Clubu w Tarnowie Podgórnym. Było to we wrześniu 2018 r.
Zajęcia prowadził tam wówczas Jan Wallus, który zauważył drzemiący w nich potencjał i polecił rozpocząć treningi w Gameness Team w Poznaniu. Z biegiem czasu u chłopaków poprawiła się kondycja fizyczna i zdolności motoryczne. Wtedy też pojawił się na horyzoncie klub KOKA SPORT Poznań, w którym młodzi jiu-jiteiro trenują bez kimon trzy razy w tygodniu.
Po blisko trzech latach treningów obaj chłopacy mają pomarańczowe pasy i jednomyślnie jako najcenniejszy medal z ich kolekcji wskazują na złoto  zdobyte w zawodach American Grappling Federation 2019 w Berlinie.
 
Poza tym chłopcy zdobyli medale m.in. podczas German Cup Championship, Karl-Marx Cup, pucharów Polski oraz mistrzostw Polski i Wielkopolski, za które otrzymali w ubiegłym roku nagrody Wójta Gminy Tarnowo Podgórne.
 
Oczywiście nie spoczywają na laurach i w miarę możliwości trenują oraz startują w zawodach. W najbliższym czasie planują wystartować w zawodach organizowanych w Katowicach, Tarnowie Podgórnym, Luboniu i Stargardzie
Skip to content