OSIR

2. MEMORIAŁ R. BONKA

Opublikowano: 18-05-2021

W długo wyczekiwanym kręglarskim 2. Memoriale Ryszarda Bonka wzięło udział blisko stu sześćdziesięciu zawodników reprezentujących: Klub Kręglarski „Wrzos” Sieraków, KS Polonia 1912 Leszno, KS START Gostyń, KK Dziewiątka-Amica Wronki, KS Czarna Kula Poznań, Brzeski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Brzesku, Mlks Tucholanka Kręgle Klasyczne, Klub Sportowy Pilica Tomaszów Mazowiecki i KS Alfa-Vector Tarnowo Podgórne.

Młodzieżowa rywalizacja w Kręgielnia Vector w Tarnowie Podgórnym toczyła przez 5 dni.

W kat. dziewczynek do finału rozegranego w minioną niedzielę awansowały cztery zawodniczki, spośród których najwięcej punktów zdobyła Antonina Mikołajczak z Wrzosu Sieraków. Drugie miejsce zajęła jej klubowa koleżanka Amelia Łabędzka, trzecie Gabriela Gdowska z Alfy Vector, a czwarte Karolina Włodarczyk z Polonii Leszno.

Wśród chłopców zwyciężył Dawid Frąk z Wrzosu, a miejsca 2-4 zajęli kolejno: Marcin Nowicki (Czarna Kula Poznań), Bruno Maćkowiak (Polonia Leszno) i Jakub Ledwoń (Wrzos Sieraków).

W kat. młodziczek pierwsze miejsce zajęła Maja Mielcarek (Polonia Leszno), drugie Martyna Fiedler (Wrzos Sieraków), trzecie Katarzyna Nowakowska (Polonia Leszno) i czwarte Dominika Wysocka (MLKS Tucholanka). Wśród młodzików zaciętą walkę o zwycięstwo wygrał Dominik Dutkiewicz. W finale zawodnik Startu Gostyń uzyskał najlepszy wynik tej kategorii – 559 pkt. Drugie miejsce z wynikiem o cztery punkty mniej zajął Jakub Synowiec, trzecie Franciszek Chalasz, a czwarte Szymon Jenek, wszyscy z Wrzosu Sieraków.

W najstarszej kategorii juniorek młodszych zwyciężyła Marta Stachowiak z Alfy Vector, która zagrała najlepiej zarówno w eliminacjach (570 pkt.) i finale (555). Poza reprezentantką gospodarzy Memoriału na podium stanęły Aleksandra Banaszak ze Startu Gostyń (1085) i Magdalena Wysocka z Tucholanki (1077). Miejsce tuż za zajęła Aleksandra Skoneczna z Pilicy Tomaszów Mazowiecki (1069).

Jedynym zawodnikiem startującym w kat. junior młodszy, który uzyskał wynik powyżej sześciuset punktów został Jakub Kuryło z BOSiRu Brzesko. W eliminacjach zagrał 604 kręgli i był typowany na zwycięzcę, jednak w finale świetny występ zanotował Krzysztof Przewoźny z Dziewiątki Amica Wronki, który w ostatecznym rozrachunku wygrał całą rywalizację. Trzecie miejsce zajął Gabriel Zastawnik (Brzesko), a czwarte Rafał Olejniczak (Wronki). W finale zagrał również zawodnik Alfy – Artur Dziamski, który z wynikiem 1081 pkt. (560+521) zajął piąte miejsce.

W klasyfikacji drużynowej pewne zwycięstwo odnotowała drużyna Wrzosu Sieraków. Z dorobkiem 75 punktów wyprzedziła Polonię Leszno (42) i Start Gostyń (26). Czwarte miejsce zajęły ex aequo Alfa Vector Tarnowo Podgórne i Dziewiątka Amica Wronki.

Projekt współfinansowany ze środków Gmina Tarnowo Podgórne.