OSIR

OD 1 MAJA 2021

Opublikowano: 02-05-2021

Od 1 maja BR. większa dostępność obiektów sportowych.

Z początkiem maja wchodzą w życie nowe regulacje dotyczące ograniczeń wynikających ze stanu pandemii. Zgodnie z  opublikowanym w czwartek rozporządzeniem Rady Ministrów, od soboty 1 maja, na obiektach sportowych na świeżym powietrzu może przebywać jednocześnie do 50 osób. Także od soboty do zamkniętych obiektów sportowych mogą wrócić zorganizowane grupy dzieci i młodzieży. 

Nowe rozporządzenie poszerza dostęp do obiektów sportowych. Do 50 osób został podniesiony limit osób mogących przebywać jednocześnie na obiekcie sportowym na świeżym powietrzu. W przypadku kompleksów sportowych, ograniczenie to dotyczy każdego z obiektów oddzielnie. W obiektach sportowych zamkniętych mogą odbywać się zajęcia dla zorganizowanych grup dzieci i młodzieży do 18. roku życia, przy czym w obiekcie sportowym może przebywać nie więcej niż połowa obłożenia obiektu. Wydarzenia sportowe mogą być organizowane wyłącznie bez udziału publiczności.

Przepisy umożliwiające szerszy zakres korzystania z obiektów sportowych wchodzą w życie w sobotę – 1 maja. 

Limity wskazane w rozporządzeniu nie obowiązują sportu zawodowego, zawodników pobierających stypendium sportowe oraz będących członkami kadry narodowej, reprezentacji olimpijskiej lub reprezentacji paraolimpijskiej, zawodników uprawiających sport w ramach ligi zawodowej, zawodników przygotowujących się do igrzysk olimpijskich, igrzysk paraolimpijskich lub igrzysk głuchych oraz dzieci i młodzieży uczestniczącej we współzawodnictwie sportowym prowadzonym przez odpowiedni polski związek sportowy.

 

Treść rozporządzenia obowiązującego od 1 maja 2021 r. >>

 

Skip to content