OSIR

PASJA STRZELANIA

Opublikowano: 17-11-2020
Cierpliwy, wytrwały i z perfekcyjnie celnym okiem – Tadeusz Zimmer, strzelec z Przeźmierowa, triumfator trójboju strzeleckiego SHOOTING CHALLENGE 2020 oraz drugi wicemistrz Europy długodystansowych zawodów LONG RANGE EUROPEAN CHAMPIONSHIPS 2020 na dystansie 1054 metrów.
Ostatnimi zawodami, w których wziął udział były międzynarodowe zawody w strzelaniu długodystansowym Long Shot, które odbyły się we wrześniu na obiektach Ośrodka Szkolenia Poligonowego Wojsk Lądowych w Wędrzynie. Pan Tadeusz w trójboju na dystansie 300-600-800 metrów zajął szóste miejsce.
 
Przygodę ze strzelaniem rozpoczął w wieku 55 lat.
 
W 2011 r. uzyskał patent strzelecki, a później licencję strzelca sportowego. Na początku strzelał głównie z pistoletu, a na treningi do poznańskiego klubu Magnum jeździł 2 razy w tygodniu. Z czasem przyszły wyniki i wzrósł „apetyt”, w efekcie którego pan Tadeusz wstąpił do Międzynarodowej Konfederacji Strzelectwa Praktycznego (IPSC) i zaczął trenować strzelanie dynamicznego.
 
Pierwszą bronią, którą sobie wówczas kupił był Glock 17 kaliber 9 mm. Przez 2 lata wystrzelał z niej 30 tys. naboi.
W 2015 roku poniekąd dzięki koledze Januszowi Olczykowi zaczął interesować się strzelectwem długodystansowym. Zbiegiem okoliczności jeden z kolegów pana Tadeusza akurat chciał sprzedać karabin snajperski Keppeler kaliber 308.
 
Udany zakup zapoczątkował rozpoczęcie przygody ze strzelectwem snajperskim, które jak przyznaje pan Tadeusz … zajmuje dużo czasu, wymaga posiadania potężnej wiedzy dotyczącej m. in. elaboracji amunicji, warunków atmosferyczne, obliczeń balistycznych czy umiejętności doboru broni. Strzelectwo uczy odpowiedzialności, pracowitości, systematyczności i szacunku wobec życia.
 
Strzelać można w każdym wieku, dlatego zachęcamy do spróbowania swoich sił w tej dyscyplinie sportu
Skip to content