OSIR

KOMUNIKAT WÓJTA GMINY W SPRAWIE KORONAWIRUSA

Opublikowano: 11-03-2020

Dzisiaj (11 marca) Prezes Rady Ministrów wprowadził specjalne obostrzenia związane z zapobieganiem szybkiemu rozpowszechnianiu się koronawirusa w Polsce.

W związku w z tym 12 i 13 marca odwołane zostają zajęcia dydaktyczne we wszystkich szkołach i przedszkolach. W tych dniach zostaną zorganizowane jedynie zajęcia opiekuńcze, wyłącznie dla tych dzieci, których rodzice bądź opiekunowie nie są w stanie zapewnić opieki.

Potem, od 16 do 25 marca wszystkie placówki zostaną zamknięte, co oznacza, że nie będą w nich odbywać się żadne zajęcia – ani dydaktyczne, ani opiekuńcze. Do 25 marca zawieszona zostaje działalność wszystkich świetlic socjoterapeutycznych.

Żłobki na terenie Gminy będą zamknięte od 16 do 25 marca (jeśli chodzi o 12 i 13 marca – decyzja należy do dyrektora placówki).

Do 25 marca nie odbędą się żadne zaplanowane na ten czas imprezy kulturalne i sportowe. Do tego dnia zamknięte będą:

  • Muzeum w Lusowie,
  • Pałac Jankowice,
  • Ośrodek Sportu i Rekreacji
  • Tarnowskie Termy (Aquapark, saunarium i Piwnica pod Termami)
  • Gminny Ośrodek Kultury Sezam jest zamknięty do 31 marca.

W autobusach ZTM i TPBUS zawieszona zostaje do odwołania możliwość kupowania biletów u kierowców. Zostanie wprowadzony nowy rozkład jazdy.

Apeluję, by ograniczyć wizyty w Urzędzie tylko do niezbędnie koniecznych, proszę o korzystanie z kontaktu drogą telefoniczną i mailową oraz z aplikacji eUrząd.  

Proszę o bezwzględne przestrzeganie zasad higieny, przede wszystkim o dokładne mycie rąk. Zachowujmy rozwagę i zdrowy rozsądek. Nie panikujmy, ale też nie wystawiajmy się niepotrzebnie na ryzyko zakażenia.

 

Z poważaniem

Tadeusz Czajka
Wójt Gminy Tarnowo Podgórne

 

W przypadku zaobserwowania u siebie niepokojących objawów (kaszel, gorączka, duszność i problemy z oddychaniem) proszę o niezwłoczny kontakt telefoniczny z najbliższym oddziałem chorób zakaźnych (tel. 609 794 670 lub tel. 61 873 92 95, 504 907 994, 539 524 935, 61 859 03 36).

 

Skip to content