Wielkie sukcesy Basi

07.05.2018

Nastał czas kręglarskich turniejów finałowych i rozgrywek rangi mistrzowskiej. W ostatni weekend kwietnia br. w kręgielni w Gostyniu odbyły się Mistrzostwa Polski Seniorów. Są to najważniejsze w każdym sezonie zawody wyłaniające Mistrzów Polski.

W tym roku tytuł I Wicemistrzyni Polski zdobyła Barbara Gandecka. W Mistrzostwach zagrało ponad 20 najlepszych kręglarek. Reprezentantka Ligi Vector w kluczowym dla końcowych wyników półfinale zagrała drugi wynik całych zawodów  - 596 punktów. Łączny wynik całych zawodów, który osiągnęła to 1701 punktów! Mistrzynią została Kinga Konopa z Leszna ( 1746 pkt), a II Wicemistrzynią Polski Joanna Lajtke (1694 punkty, Polonia Leszno).

Kolejnym sukcesem Basi wieńczącym ponad ośmiomiesięczną pracę był wynik uzyskany w iPOS Grand Prix Polski. W rozegranym po raz ósmy jednym z najtrudniejszych i najważniejszych cykli w kręglarskim sporcie w Polsce wystartowało ponad stu trzydziestu kręglarzy. Zawody odbywały się w kręgielniach w Lesznie, Gostyniu, Tomaszowie Mazowieckim, Wronkach i  Tarnowie Podgórnym. Suma punktów jakie uzyskała Basia zagwarantowało jej zwycięstwo GPP 2018. Zawodniczka nie dała szans rywalkom uzyskując przewagę  aż 110 punktów nad drugą w klasyfikacji Kingą Konopą.

Basia Gandecka nie gra w Super Lidze kobiet PZK. W przygotowaniach pomaga jej sztab szkoleniowy niemieckiego klubu kręglarskiego Rot Weiss Zerbst. Program treningowy Basi opracował sam Boris Benedik. Pomimo zakończenia sezonu, kręglarka planuje jeszcze czerwcowe konsultacje treningowe na Słowenii, a jesienią wyjazd do Niemiec i kolejne starty w przyszłej edycji Grand Prix Polski. Wszystko po to aby  znaleźć się w kadrze Polski na Drużynowe Mistrzostwa Świata w czeskich Rokycanach w maju 2019 oraz Mistrzostwach Świata w Tarnowie Podgórnym, które odbędą się w 2020 r.