Szpadziści w Radlinie

18.10.2017

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej w Radlinie odbył się XVII Międzynarodowy Turniej Szermierczy. Podczas zawody uczestnicy mieli okazję zdobyć punkty do list rankingowych prowadzonych przez Polski Związek Szermierczy.

Zawodniczki UKS Atlas Tarnowo Podgórne wystartowały w kategorii dzieci do lat 11. Gabrysia Ciborowska, Hanna Depta i Hanna Hałas, bardzo dobrze walczyły w eliminacjach grupowych i awansowały do eliminacji bezpośrednich, w których każda z dziewczyn wygrała swoją walkę i wszystkie przeszły do trzydziestki dwójki najlepszych zawodniczek. Niestety dwie z ww. pechowo przegrały swoje walki o wejście do szesnastki. Hania Depta w doliczonym czasie przegrała zaledwie jednym trafieniem. Natomiast Gabrysia stoczyła bardzo ciężkie walki o szesnastkę i ósemkę. W walce ćwierćfinałowej wygrała i awansowała do pierwszej czwórki. W walce półfinałowej musiała uznać wyższość swojej przeciwniczki  Lilianny Porwoł z UKS Trójka Radlin, która po walce finałowej zajęła pierwsze miejsce w turnieju.

Wśród 56 startujących zawodniczek dziewczyny zajęły miejsca:

3 - Gabriela Ciborowska

17 - Hanna Depta             

23 - Hanna Hałas              

15 października w walkach kat. młodzik do lat 13 zaprezentowali się Wiktor Wołoszczak i Paweł Matuszewski. Po eliminacjach grupowych i awansie do eliminacji bezpośrednich, przegrali swoje walki pucharowe i nie udało im się awansować do trzydziestki dwójki. Ostatecznie Paweł zajął 46 miejsce, a Wiktor 59 miejsce, na 81 sklasyfikowanych zawodników.