Srebrny medalista II Igrzysk Europejskich w Mińsku

28.06.2019

Filip Prokopyszyn zdobył na torze kolarskim w Mińsku srebrny medal II Igrzysk Europejskich w wyścigu scratch. Zawodnik KK Tarnovia Tarnowo Podgórne rywalizował w finałowym wyścigu konkurencji scratch, czyli tak zwanym wyścigu "na kreskę". Rozegrano go 27 czerwca br.

Pierwsze okrążenie było okrążeniem wolnym, następnie odbywa się start lotny. Zawodnicy mieli do pokonania 60 okrążeń, po dziesięciu z nich na czele wyścigu znajdowało się czterech kolarzy, w tym reprezentant Polski.

Prokopyszyn pozostawał aktywny w czołówce do samego końca, choć momentami musiał mocno pracować, by utrzymać tempo zmieniających się liderów. Prym co chwilę na kilkadziesiąt sekund przejmowali inni kolarze, najczęściej na czele zmieniali się Jauhienij Karalok i Christos Volikakis.

Pierwszy poważny atak rozpoczął się na pięć okrążeń do końca. Cała grupa zaczęła dawać z siebie wszystko już na dwa "kółka" przed metą. Do odjeżdżającego rywalom greckiego kolarza Christosa Volikakisa doskoczył Filip Prokopszyn i zakończył zmagania na drugim miejscu.


 


źródło: Onet


foto: Bartłomiej Zborowski/PAP