Przegrana z Gnieznem i Lesznem

30.10.2017

W minioną sobotę dwie drużyny koszykarzy Tarnovia Basket Tarnowo Podgórne odnotowały przegrane.

W  meczu ligi młodzika starszego U14 podopieczni trenera Mateusza Kuracha przegrali na własnym boisku 50:55 z Mini Polonią 1912 Leszno. Nie udało się odnieść również w II lidze mężczyzn. Mecz rozpoczął się od szybkiego przejęcia prowadzenia przez drużynę gości. Odrobione straty przez Tarnovię w końcówce pierwszej kwarty doprowadziły do zaledwie jednopunktowego prowadzenia Gniezna Przełomowy moment meczu rozegrał się w 6 min. drugiej kwarty wygranej przez gości 18:4. Niestety Tarnovia nie była w stanie zniwelować strat. MKK kontrolowało przebieg meczu, wykorzystując przewagę fizyczną i zdobywając punkty z "pomalowanego".

Tarnovia Basket Tarnowo Podgórne - Sklep Polski MKK Gniezno 64:86 (20:21, 13:29, 17:23, 14:13)

Punkty dla gospodarzy zdobyli: Janowski 23 (5), Jakubowski 13 (2), Mliczyński 6, Pawlak 6, Bilski 5 (1), Gubernat 5 (1), Bartkowski 2, Spojda 2, Wronkowski 0, Niepoń 0, Burdacki 0, Kurach 0.