Porażka w Kościanie

12.03.2018

Dwie dobre kwarty to za mało żeby móc zawalczyć o zwycięstwo z drugą drużyną ligi. Koszykarze Tarnovii Basket w wyjazdowym meczu przegrali 80:93 z Obrą Kościan i kończą rundę zasadniczą z 6 wygranymi na 26 spotkań.

Udana pierwsza kwarta dawała szansę na osiągnięcie w Kościanie korzystnego rezultatu. Jednak w drugiej kwarcie gospodarze odrobili straty i wyszli na prowadzenie. Kluczowym dla losów całego meczu był początek trzeciej kwarty. BC Obra Kościan w drugiej połowie meczu od początku zaczęła powiększać przewagę, której nie oddała już do końca meczu. Tarnovia Basket nie miała odpowiedzi na duet Paweł Ciążkowski - Waldemar Kabat. Ich łącznie 52 punkty na wysokiej skuteczności dawały Obrze w drugiej połowie kontrolę nad przebiegiem meczu. Koszykarzom z Tarnowa Podgórnego zabrakło w ataku lepszej skuteczności rzutów osobistych, szczególnie w kluczowej trzeciej kwarcie, a mimo ograniczenia strat do dwunastu, kilka z nich było niewymuszonych i uruchamiało kontry gospodarzy.

Aby w przyszłym sezonie grać dalej w II lidze koszykarze Tarnovii Basket muszą wygrać rywalizację do dwóch zwycięstw ze Stomilem Olsztyn.

Pierwsze spotkanie zostanie rozegrane już w najbliższy weekend w Olsztynie, a tydzień później w Tarnowie Podgórnym. Ewentualny trzeci mecz odbędzie się na parkiecie przeciwnika.