Podsumowanie sezonu

29.06.2017

Sezon kręglarski 2016/2017 był kolejnym bardzo dobrym sezonem pod względem osiągnięć i zrealizowanych celów sportowych. Był również pierwszym po połączeniu się dwóch klubów: KS Alfy Vector i OSiR Vector Tarnowo Podgórne.

Po raz pierwszy w historii klubu zawodnicy zdobyli pięć medali Mistrzostw Polski Młodzików. Złote medale i Tytuł Mistrza Polski zdobyli  w konkurencji par zdobyły Maja Wąsala i Marta Stachowiak oraz Krzysztof Bartkowiak i Marcin Byliński. W konkurencji indywidualnej również złoto zdobyła Marta Stachowiak, która za sprawą tego zwycięstwa otrzymała prawo startu na Pucharze Świata U14 w niemieckim Dettenheim.  Dwa brązowe medale w konkurencji  indywidualnej zdobyli Maja Wąsala i Krzysztof Bartkowiak.

Srebrny medal podczas Mistrzostw Polski Juniorek młodszych zdobyła Jagoda Dziamska w konkurencji sprint. Był to jej drugi medal w tej konkurencji w okresie ostatnich trzech lat.

Kolejne cztery medale zostały zdobyte podczas Makroregionalnych Mistrzostwach Młodzików. W konkurencji par młodzików Artur Dziamski i Krzysztof  Bartkowiak oraz w tandem mixt – Marta Stachowiak Marta i Krzysztof Bartkowiak zdobyli złoto. Dwa srebrne zdobyły w parach dziewczyny Maja Wąsala i Marta Stachowiak oraz  indywidualnie Marta Stachowiak.

W punktacji klubowej OSiR Vector zajął drugie miejsce zdobywając 19 pkt. W ramach współzawodnictwa sportu młodzieżowego zdobyli 49 pkt. W klasyfikacji ogólnopolskiej klub znalazł się w najlepszej trójce klubów kręglarskich.  

Zawodnicy Klubu startowali we wszystkich turniejach ogólnopolskich, które znajdowały się w kalendarzu PZK oraz w Pucharze Starosty, który odbywał się w ramach propagowania kręglarstwa w Sierakowie.

Dobre wyniki w turniejach młodzieżowych zaowocowały powołaniami Marty Stachowiak, Jagody Dziamskiej i Jakuba Cwojdzińskiego do Kadry Narodowej Juniorów młodszych i młodzików, która przygotowywała się do Mistrzostw Świata w Dettenheim Niemcy 2017.

Poza tym zawodnicy OSiR Vector znaleźli się w grupie centralnego szkolenia PZK juniorów – młodzików na sezon 2017/2018, która przygotowuje ich do udziału w Mistrzostwach Świata Juniorów 2018 w Rumunii oraz w Mistrzostwach Świata Juniorów Młodszych 2019 w Czechach.

Niejako jest to plan przygotowań do najważniejszej imprezy w naszej Gminie, którymi będą Mistrzostwa Świata Juniorów w kręglarstwie klasycznym Tarnowo Podgórne 2020.

Wyróżnienia za osiągnięcia sportowe za sezon 2017/2018  otrzymali:

- Michał Bonk, Marika Ryś, Krzysztof Bartkowiak, Marcin Byliński, Marta Stachowiak, Maja Wąsala, Artur Dziamski oraz Jagoda Dziamska.

Nagrody wręczał Dyrektor 0SiR Tarnowo Podgórne Bernard Broński.

Specjale upominki w postaci torb marki Erima otrzymali Reprezentanci Polski na Mistrzostwach Świata - Jagoda Dziamska i Jakub Cwojdziński oraz za Puchar Świata - Marta Stachowiak.