OSIR

ÓSME ZWYCIĘSTWO

Opublikowano: 30-11-2021
Zwycięstwo w kolejnym derbowym meczu odnieśli koszykarze Tarnovii Basket Tarnowo Podgórne.
W minioną sobotę na własnym boisku pokonali 89:71 (20:21, 23:11, 20:21, 26:18) MKK Pyrę Poznań.
Kluczową rolę w wygranej odegrało trio: Lee Robert Danderfer, Paweł Mowlik i Seweryn Sroczyński, którzy łącznie zdobyli 67 punktów.
Pierwszych dwóch urządziło sobie koncert rzutów zza linii 6,75 m. 28-letni kanadyjski rozgrywający trafił 8 z 10 trójek, a kapitan drużyny Tarnovii 6 z 7.
Poza nimi punkty zdobyli: Bartłomiej Pawlak (8), Wojciech Pawełczyk (7), Igor Dolata (5) oraz Damian Antczak (2).
Ósme zwycięstwo w rozgrywkach II ligi koszykówki mężczyzn trener Rafał Urbaniak skomentował słowami … w drugiej kwarcie włączyliśmy drugi bieg i wyszliśmy na dwucyfrowe prowadzenie do połowy i mecz kontrolowaliśmy już do końca… Trzymaliśmy się równo przede wszystkim dzięki dobrej obronie zespołowej oraz celnym rzutom… Cały czas walczymy ze zdrowiem, nie jesteśmy wszyscy w pełnej gotowości, ale przez to więcej szans na grę dostają inni gracze i jak widać to skutkuje.