Największy sukces

03.06.2019

Jest i on. Największy sukces w triathlonowej historii Uczniowskiego Klubu Sportowego Lusowo. Trzecie miejsce w Pucharze Polski w triathlonie zajął Wojciech Guranowski. Zawody rozegrano 2 czerwca br. w Grodzisku Mazowieckim.

Pierwsi na starcie dystansu SuperSprint (0,4-10-2,5) stanęli młodzicy. Reprezentanci UKS Lusowo - Michał Pisanko i Wojciech Guranowski po dobrym pływaniu wyszli z wody na czole stawki. Po błyskawicznej zmianie ruszyli na etap kolarski, który ukończyli w drugiej grupie. Po zaciętej walce na etapie biegowym Wojciech przekroczył linię mety jako trzeci, wygrywając z Michałem różnicą 8 sekund. Do drugiego miejsca zabrakło jemu zaledwie 20 sekund.
Z dobrej strony zaprezentowali się pozostali zawodnicy teamu z Lusowa: Ula Sołtysiak, Adam Szymczak, Jan Łuczki, Julian Kuźmy oraz Igor Wieczorkiewicz.

Po wyścigu młodzików przyszedł czas na start juniorów młodszych. Dla wszystkich był to debiut na dystansie SPRINT (0,750-20-5). Bardzo dobre rezultaty uzyskali Tymon Machoński, Adam Łuczki, Julian Sokołowskiego i Zosia Sołtysiak.