Medaliści

04.12.2018

Sześćdziesiąt sześć nagród wręczył wczoraj Wójt Gminy Tarnowo Podgórne sportowcom i trenerom, którzy zdobyli medale Makroregionalnych Mistrzostw Polski, Mistrzostw Polski oraz Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży.

Uroczyste spotkanie odbyło się w tym roku po raz piaty. Tradycyjnie Wójt wręczył statuetki dla sportowca i trenera roku. Tym razem zostali nimi Julita Jagodzińska i Piotr Broński z KK Tarnovia Tarnowo Podgórne. Poza statuetkami Mistrzyni Europy otrzymała okolicznościowy czek w wysokości 3 tys. zł.


W tym roku nagrody otrzymali:
badminton
UCZNIOWSKI KLUB SPORTOWY BARANOWO
kat. młodzieżowiec
Świerczyńska Magdalena
I miejsce - gra mieszana w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski,
III miejsce - debel kobiet w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski.
Ponadto Magdalena Świerczyńska zajęła II miejsce w Indywidualnych Mistrzostwach Polski Elity - Lubin 1- 4.02.2018 r.

Felska Aleksandra
III miejsce - debel kobiet w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski.

kat. młodzik


Wieczorek Kacper
III miejsce - gra pojedyncza chłopców w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski.

Haber Jan
III miejsce gra podwójna chłopców w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski.

Nowakowski Piotr
III miejsce - gra podwójna chłopców w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski.

Trenerka - Marzena Świerczyńska


UCZNIOWSKI KLUB SPORTOWY "ORKAN" PRZEŹMIEROWO
Świerczyński Mateusz
III miejsce w Indywidualnych Mistrzostwach Polski Elity.

Trenerka - Magdalena Okupniak


brazylijskie JIU-JITSU (BJJ)
KLUB KOKA SPORT POZNAŃ
Gruźlewski Szymon
III miejsce w kategorii U12 (młodzicy) w VIII Mistrzostwach Polski NOGI Jiu Jitsu,
I miejsce w kategorii U12 (młodzicy) - VIII Puchar Polski,
I miejsce U12 (młodzicy) DUKO CUP Mistrzostwa Polski.


karate
KLUB KARATE "SAMURAJ"
Otwarte Mistrzostwa Polski JKA w Żarach
Jaskot Maja
I miejsce kumite indywidualne dziewcząt 12 lat,
II miejsce kata indywidualne dziewcząt 12 lat.
Jakubowicz Paweł
I miejsce kumite indywidualne chłopców 12 lat,
II miejsce kata indywidualne chłopców 12 lat.

Rosiak Klaudia
I miejsce kumite indywidualne dziewcząt 13 lat,
I miejsce kata indywidualne dziewcząt 13 lat.

Świątkowska Barbara
III miejsce kumite indywidualne dziewcząt 13 lat,
III miejsce kata indywidualne dziewcząt 13 lat.

Urbanowska Natalia
IV miejsce kumite indywidualne dziewcząt 16-17 lat,
II miejsce kata indywidualne dziewcząt 16-17 lat.

Kawałek Radosław
II miejsce kumite indywidualne mężczyzn 18-20 lat,
I miejsce kata indywidualne mężczyzn 18-20 lat.

Kubiak Mateusz
II miejsce kata indywidualne mężczyzn + 21 lat.

Radlicki Daniel
I miejsce kata indywidualne mężczyzn + 21 lat

Trener - Mariusz Jewdokimow


kręgle klasyczne
KLUB SPORTOWY "OSiR VECTOR" TARNOWO
PODGÓRNE
kat. młodziczka/młodzik
Bonk Michał
I miejsce w Indywidualnych Mistrzostwach Polski Młodzików,
I miejsce w Mistrzostwach Polski Par Młodzików.

Bartkowiak Krzysztof
I miejsce w Mistrzostwach Polski Par Młodzików.

Stachowiak Marta
II miejsce w Indywidualnych Mistrzostwach Polski Młodziczek,
II miejsce w Mistrzostwach Polski Par Młodziczek,
I miejsce w Indywidualnych Makroregionalnych Mistrzostwach Młodziczek,
I miejsce w Mistrzostwach Polski Par Młodziczek.

Wąsala Maja
II miejsce w Mistrzostwach Polski Par Młodziczek,
I miejsce w Parach Makroregionalnych Mistrzostwach Młodziczek.

Dworczyk Patryk
I miejsce w Parach Makroregionalnych Mistrzostwach Młodzików.

Dziamski Artur
I miejsce w Parach Makroregionalnych Mistrzostwach Młodzików.

Trener - Marek Torka


kat. junior młodszy
Cwojdziński Jakub
II miejsce w Indywidualnych Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych,
II miejsce w Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych w Sprintach,
III miejsce w Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych w Parach.

Dmowski Jędrzej
III miejsce w Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych w Parach,
II miejsce w Drużynowych Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych,
II miejsce w Drużynowych Mistrzostwach Polski Juniorów.

Byliński Tomasz
II miejsce w Drużynowych Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych.

Kasprzak Łukasz
II miejsce w Drużynowych Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych.
II miejsce w Drużynowych Mistrzostwach Polski Juniorów.

Trener - Dawid Strzelczak


KLUB SPORTOWY „ALFA VECTOR” TARNOWO PODGÓRNE
Bonk Aleksandra
II miejsce Indywidualne Mistrzostwa Polski Juniorów,
II miejsce w Mistrzostwach Polski Juniorów w Parach,
III miejsce w Mistrzostwach Polski Juniorów w Sprintach,
III miejsce w Mistrzostwach Polski Juniorów w Tandemach,
III miejsce Drużynowe Mistrzostwa Polski Juniorów.

Zygarłowska Dominika
III miejsce Indywidualne Mistrzostwa Polski Juniorów,
II miejsce w Mistrzostwach Polski Juniorów w Parach,
III miejsce Drużynowe Mistrzostwa Polski Juniorów.

Torka Weronika
I miejsce w Mistrzostwach Polski Juniorów w Parach,
III miejsce Drużynowe Mistrzostwa Polski Juniorów.
Dziamska Jagoda
III miejsce Drużynowe Mistrzostwa Polski Juniorów

Trenerzy – Joanna Bonk i Tomasz Masłowski


kolarstwo
KLUB KOLARSKI "TARNOVIA" TARNOWO PODGÓRNE
Jagodzińska Julita - kategoria Elita
I miejsce w Mistrzostwach Polski – tor – Pruszków, sprint drużynowy,
III miejsce w Mistrzostwach Polski – tor – Pruszków, sprinty indywidualne,
II miejsce w Mistrzostwach Polski – tor – Pruszków, 500 m indywidualnie.
W kategorii młodzieżowiec - U23
I miejsce Mistrzostwa Europy – tor – Eagle, Szwajcaria, sprint drużynowy,
I miejsce w Mistrzostwach Polski – tor – Pruszków, sprint drużynowy,
I miejsce w Mistrzostwach Polski - tor - Pruszków - sprinty indywidualne.

Tołomanow Aleksandra - Kategoria Elita
I miejsce w Mistrzostwach Polski - tor – Pruszków, sprint drużynowy,
III miejsce w Mistrzostwach Polski – tor – Pruszków, keirin.
W kategorii młodzieżowiec - U23
III miejsce Mistrzostwa Europy – tor – Eagle, Szwajcaria, Keirin,
I miejsce w Mistrzostwach Polski - tor – Pruszków, sprint drużynowy,
II miejsce w Mistrzostwach Polski – tor – Pruszków, keirin,
III miejsce w Mistrzostwach Polski - tor - Pruszków - sprinty indywidualne.

Kostański Mateusz - Kategoria Elita
III miejsce w Mistrzostwach Polski - szosa – Golczewo, wyścig drużynowy na czas.
W kategorii młodzieżowiec - U23
II miejsce w Mistrzostwach Polski - szosa – Golczewo, wyścig drużynowy na czas.

Burczak Dawid - Kategoria Elita
III miejsce w Mistrzostwach Polski - szosa – Golczewo, wyścig drużynowy na czas
W kategorii młodzieżowiec - U23
II miejsce w Mistrzostwach Polski - szosa – Golczewo, wyścig drużynowy na czas,
II miejsce w Mistrzostwach Polski - tor – Pruszków, sprint drużynowy.

Łamaszewski Jan - Kategoria Elita
III miejsce w Mistrzostwach Polski - szosa – Golczewo, wyścig drużynowy na czas
W kategorii młodzieżowiec - U23
II miejsce w Mistrzostwach Polski - szosa – Golczewo, wyścig drużynowy na czas

Bystrzycki Wojciech - Kategoria Elita
III miejsce w Mistrzostwach Polski - szosa – Golczewo, wyścig drużynowy na czas
W kategorii młodzieżowiec - U23,
II miejsce w Mistrzostwach Polski - szosa – Golczewo, wyścig drużynowy na czas,
II miejsce w Mistrzostwach Polski - tor – Pruszków, sprint drużynowy.

Kowal Łukasz - kategoria młodzieżowiec - U23
II miejsce w Mistrzostwach Polski - tor – Pruszków, sprint drużynowy.

Mrówka Adrian - kategoria młodzieżowiec - U23
II miejsce w Mistrzostwach Polski - tor – Pruszków, Scratch,
III miejsce w Mistrzostwach Polski - tor – Pruszków, 4000 m na dochodzenie,
III miejsce w Mistrzostwach Polski - tor – Pruszków, wyścig eliminacyjny.

Trener - Piotr Broński

kat. młodzik
Kabaciński Kevin
III miejsce w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików – szosa - Mikstat, wyścig dwójkami na czas.

Kaczmarek Jan
III miejsce w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików – szosa - Mikstat, wyścig dwójkami na czas.
Trener - Olejniczak Konrad

taekwondo olimpijskie
UKS ATLAS TARNOWO PODGÓRNE
Konieczna Martyna
III miejsce w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży.

Olszyńska Magdalena
III miejsce w Makroregionalnych Mistrzostwach Młodzików.

Olszyński Piotr
III miejsce w Makroregionalnych Mistrzostwach Młodzików.

Trener - Tomasz Gorwa


taniec
KS OSIR DANCE STUDIO TARNOWO PODGÓRNE
kat. juniorki:

Osowczyk Kinga
I miejsce - VIII Otwarte Mistrzostwa Tańca Nowoczesnego Poznań - duet Jazz,
I miejsce solo Acro dance - Grand Prix PZTF Broniszewice,
I miejsce solo Acro dance oraz I miejsce Formacja Jazz i II miejsce Formacja Street,
I miejsce solo Acro dance Grand Prix PZTF Moszczenica i złoty - duet Jazz.

Goslińska Gabriela
I miejsce - VIII Otwarte Mistrzostwa Tańca Nowoczesnego Poznań - duet Jazz,
I miejsce duet Jazz Grand Prix PZTF Moszczenica,
I miejsce duet Jazz Grand Prix PZTF Moszczenica oraz I miejsce Formacja Jazz i II miejsce Formacja Street.

Zygarłowska Ewa
I miejsce - solo Jazz - IX Otwarte Mistrzostwa Tańca Nowoczesnego oraz I miejsce
solo Hip Hop,
I miejsce Formacja Jazz Grand Prix PZTF Moszczenica i II miejsce Formacja Street.

Chodyniecka Natalia
II miejsce - solo Jazz - VIII Otwarte Mistrzostwa Tańca Nowoczesnego,
I miejsce solo Jazz Grand Prix PZTF Broniszewice oraz I miejsce Formacja Jazz i II miejsce Formacja Street,
II miejsce solo Jazz - Grand Prix PZTF Moszczenica.

Augustyniak Zuzanna
I miejsce - solo Jazz - IX Otwarte Mistrzostwa Tańca Nowoczesnego Poznań,
I miejsce - solo Jazz Grand Prix PZTF Broniszewice,
I miejsce duet Jazz oraz I miejsce Formacja Jazz i II miejsce Formacja Street.

kat. senior
Szymczak Maria
I miejsce - duet Hip Hop -VIII Otwarte Mistrzostwa Tańca Nowoczesnego Poznań oraz III miejsce Formacja Street,
II miejsce Formacja Street Grand Prix PZTF Broniszewice.

Grzesiak Oliwia
III miejsce Formacja Street -VIII Otwarte Mistrzostwa Tańca Nowoczesnego Poznań,
I miejsce - solo Jazz Grand Prix PZTF Broniszewice oraz II miejsce Formacja Street,
II miejsce solo Hip Hop Grand Prix PZTF Moszczenica,
I miejsce solo Jazz Grand Prix PZTF Poznań.

Jarmużek Tomasz
I miejsce - duet Hip Hop -VIII Otwarte Mistrzostwa Tańca Nowoczesnego oraz III miejsce Formacja Street,
I miejsce - solo oraz duet Hip Hop Grand Prix PZTF Poznań,
II miejsce Formacja Street Grand Prix PZTF Broniszewice.

Maruszczak Bruno
I miejsce - solo hip hop VIII Otwarte Mistrzostwa Tańca Nowoczesnego oraz III miejsce Formacja Street i II miejsce Formacja Street Grand Prix PZTF Broniszewice.

Szejwian Jakub
III miejsce - solo Hip Hop VIII Otwarte Mistrzostwa Tańca Nowoczesnego Poznań oraz III miejsce Formacja Street IX Mistrzostwa Tańca Nowoczesnego,
II miejsce solo Hip Hop - IX Mistrzostwa Tańca Nowoczesnego,
II miejsce Formacja Street Grand Prix PZTF Broniszewice.

Kwiatkowski Olgierd
II miejsce - solo Hip Hop VIII Otwarte Mistrzostwa Tańca Nowoczesnego Poznań oraz III miejsce Formacja Street,
III miejsce - solo Hip Hop Grand Prix PZTF Poznań,
II miejsce Formacja Street Grand Prix PZTF Broniszewice.

Trenerki - Beata Dudek i Marlena Tomczak

sekcja szermiercza – floret
AZS AWF Poznań
Lachman Antonina
I miejsce drużynowo - Puchar Europy,
I miejsce - XI Europejski Festiwal Szermierki kategoria U – 15,
I miejsce - Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży,
III miejsce - Mistrzostwa Okręgu Juniorów Młodszych,
II miejsce - Puchar Europy Kadetek,
II miejsce - III Puchar Polski Juniorów Młodszych.