Kręglarski mecz reprezentacji

05.11.2018

Kręglarska reprezentacja Polski U18 pokonała czeską w kategorii dziewcząt i chłopców.

Najlepszą zawodniczką biało-czerwonych została Nicola Kobiór, która zdobyła 587 punktów. Rozgrywki dziewczyn zakończyły się wynikiem 3376:3188 dla podopiecznych trenera Marka Torki. Wśród chłopaków najlepszym zawodnikiem polskiej reprezentacji został Jakub Cwojdziński, który zdobył 612 punktów, a cała drużyna 3376 (czeska 3335). Drugiego dnia odbyły się turniej tandemów mieszanych. W tym pojedynku lepsza okazała się reprezentacja Czech. Mecz odbył się w pierwszy weekend listopada w kręgielni Vector w Tarnowie Podgórnym. Rozegrano go w ramach przygotowań do 23.Mistrzostw Świata, które odbędą się w maju 2019 r.  w czeskiej miejscowości Rokyczany.