Kolarskie podsumowanie sezonu

20.11.2017

Sezon 2017 był kolejnym, w którym Klub Kolarski Tarnovia odnotował wiele znaczących wyników, a jego zawodnicy wielokrotnie stawali na podium najważniejszych imprez w kraju i zagranicą.

Pierwszymi znaczącymi zawodami sezonu były Młodzieżowe Mistrzostwa Polski na torze. Rozegrano je w drugiej połowie maja na pruszkowskim welodromie. Kolarze wrócili stamtąd z pięcioma medalami. W sprintach drużynowych zdobyli trzy srebrne medale: w kategorii orliczek – Julita Jagodzińska i Jagoda Garczarek, kat. orlików - Tobiasz Pawlak, Adrian Mrówka i Borys Korczyński oraz w kat. juniorów - Joachim Mąkowski, Krystian Ruta i Adam Sieradzki. Poza powyższymi dwa indywidualne medale zdobyła Julita Jagodzińska. Srebrny w keirinie i złoty w sprincie w kat. orliczka/elita.


Najważniejszą imprezą pierwszej części sezonu były mistrzostwa Polski na szosie, które w tym roku odbyły się na północy Polski. Przy wsparciu całej drużyny i pięknej walce na finiszu brązowy medal w kat. orlików wywalczył Tobiasz Pawlak.

W połowie lipca Krystian Ruta został powołany na mistrzostwa Europy juniorów i młodzieżowców, które odbywały się w Anadii w Portugalii. Zawodnik wrócił z nich ze srebrnym medalem, który zdobył razem ze swoimi kolegami w sprincie drużynowym, bijąc rekord Polski.

Szosowym podsumowaniem sezonu były mistrzostwa Polski dwójek i drużyn, które rozegrano na drogach powiatu kaliskiego. Drużyna orlików w składzie Tobiasz Pawlak, Mikołaj Sójka, Marcin Karbowy i Patryk Krzywda zajęli drugie miejsce w swojej kategorii wiekowej i trzecie w wyścigu elity, przegrywając jedynie z drużyną CCC Sprandi Polkowice. Drużyna juniorów ukończyła zawody na czwartym miejscu.

Z kolei torowym podsumowaniem sezonu były mistrzostwa Polski elity. Orlicy w składzie Tobiasz Pawlak, Marcin Karbowy, Mikołaj Sójka, i Adrian Mrówka obronili tytuł mistrzów Polski elity, pokonując w finale wyścigu drużynowego na dochodzenie klub GKS Cartusia Kartuzy i  notując rezultat 4:14. Tobiasz zdobył również brąz w scratchu, a Julita Jagodzińska obroniła tytuły mistrzyni Polski elity w konkurencjach sprint indywidualny i keirin.