Kolarski OMWP

29.05.2017

58. Ogólnopolski Mały Wyścig Pokoju wygrał Łukasz Rykowski z KKS Ciechanów. Drugi w klasyfikacji generalnej po trzech etapach był Kacper Gieryk ze Stali Grudziądz, a trzeci Julian Kot z NOSIR BDC. Wśród dziewcząt zwyciężyła Maja Wróblewska z UKS Ratusz Maszewo. Drugie miejsce zajęła jej klubowa koleżanka Tamara Szalińska, a trzecie Anna Długaś z KTK Kalisz.

Najaktywniejszym zawodnikiem 58.OMWP został Łukasz Rykowski, a najlepszą drużyną CKKS Chrabąszcze.

Wyścig rozegrano 27 i 28 maja br. na drogach w Jankowicach i Lusówku oraz na Torze Poznań.

W tegorocznej edycji udział wzięło blisko sześćdziesiąt zawodniczek i zawodników z szesnastu klubów. Rywalizacja rozpoczęła się od startu wspólnego na dystansie 39 km. Na tym etapie najlepszym zawodnikiem okazał się triumfator całego wyścigu. Drugim etapem zawodów była jazda indywidualna na czas, w której zwyciężył Kacper Gieryk. Zawodnik Stali Grudziądz zwyciężył również w kryterium ulicznym, które było ostatnią odsłoną tegorocznego OMWP.