Karate w Tarnowie Podgórnym

10.04.2019

Po raz drugi w hali sportowej OSiR w Tarnowie Podgórnym odbyły się Otwarte Mistrzostwa Wielkopolski w Karate tradycyjnym. Zawody rozegrano 6 kwietnia br.

Wystartowało w nich ponad dwustu pięćdziesięciu zawodników zawodników z klubów reprezentujących województwa: wielkopolskie, lubuskie, zachodniopomorskie oraz kujawskie.


W ceremonii otwarcia uczestniczyli zastępca wójta gminy Tarnowo Podgórne Piotr Kaczmarek oraz dyrektor OSiR Tarnowo Podgórne Bernard Broński.

Rywalizacja toczyła się na pięciu planszach. Rozegrano konkurencje indywidualne kihon, kata i kumite w kategoriach od pięciolatków do oldboy.


Wszyscy uczestnicy Mistrzostw otrzymali pamiątkowe medale. Zawodnicy stający na podium otrzymali medale, dyplomy oraz puchary za zwycięstwo w kategoriach dziecięcych A, B, C, D.


W zawodach wystartowało trzydziestu pięciu zawodników UKS KT Orzeł Lusowo. Karatecy stanęli na wysokości zadania zdobywając aż 24 medale.


Złote zawisły na szyjach: Marii Barszcz, Marceli Majorczyk, Leona Frankowski oraz Aldony Sikora – Tyma - wszyscy wystartowali w kata.


Srebrne medale zdobyli: Borys Bączyk w kihon, Kacper Dziadowicz w kata oraz kumite, Marek Uryga, Filip Dziadowicz, Aleksandra Karnabal w kata, Antoni Frankowski, Wiktor Siemiński w kumite, Oskar Szkudlarz w kata i kumite.


Brązowe wywalczyli: Viviana Walkowiak oraz Patryk Karnabal w kihon, Marcin Uryga, Magda Majewska, Antoni Frankowski, Hanna Świgoń, Wiktor Siemiński, Dawid Uryga oraz Nikolas Grek w kata, Filip Dziadowicz w kumite.


fot. Iza Siemińska