14. Bieg i Nordic Walking niepodległości

13.11.2017

Ponad 240 osób wystartowało w czternastej edycji Biegu i marszu Nordic Walking, który odbył się w Baranowie dla uczczenia 99. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Uczestnicy mieli do pokonania dystans 4 lub 7,5 kilometra.

W biegu na 7,5 km wystartowały łącznie - 63 osoby, w biegu na 4 km -  79, w Nordic Walking na 4 km - 100. Impreza była współfinansowana przez Gminę Tarnowo Podgórne. O rozgrzewkę przed startem zadbali WUEFiści z centrum fitness Wuef Club w Tarnowie Podgórnym. Najszybciej z długim dystansem uporała się Adriana Skweres z Klubu Aktywnego Pelpliniaka, która bieg na 7,5 km ukończyła z czasem: 32:09. Druga na mecie zameldowała się Katarzyna Pastwa z Poznanbiega.pl (32:23), a trzecia Anna Bochnak (33:18). Wśród mężczyzn najszybszy okazał się Wojciech Staniszewski, który ukończył bieg w czasie 26:19. Drugi na mecie był Norbert Czerbaniak z Tarnowo Podgórne biega (27:32), a trzeci Dawid Chwirot z Teatru Nowego w Poznaniu (27:58).

Na krótkim dystansie w kat. kobiet zwyciężyła Katarzyna Popowicz z Popki Team uzyskując czas 17:44. Druga na mecie zameldowała się Maria Albrecht z UKS Lusowo (18:13), a trzecia Monika Owczarczak ze Smochowice biegają (18:28). Wynikiem 13:42 najszybciej czterokilometrową trasę pokonał Marcin Langner z drużyny Po prostu biegam. Drugi czas uzyskał Stanisław Piechnik (14:25), a trzeci Sebastian Kaczmarek z UKS Lusowo (14:47).

W niepodległościowym Nordic Walking pierwsza linię mety przekroczyła Agnieszka Mielecka z Sokoła Gąsawa (26:32). Drugi czas na dystansie czterech kilometrów uzyskała Agnieszka Wojciechowska (27:08), a trzeci Magdalena Ratowska (27:12). Wśród mężczyzn zwyciężył Rajmund Nowak z Nordic Walking Kiekrz, który pokonał trasę w czasie 23:54. Drugie miejsce zajął Maciej Majewski z Łazarza Poznań (24:14), a trzecie Patryk Skrzypczak ze Spartakusa (24:28).


Wszyscy szczęśliwie dotarli do mety, a po przekroczeniu jej linii każdy otrzymał pamiątkowy medal ufundowany przez:

INSTALCOMPACT SERVICE,
RADĘ RODZICÓW SZKOŁY PODSTAWOWEJ IM. POLSKICH NOBLISTÓW W BARANOWIE,

GMINĘ TARNOWO PODGÓRNE.

 

Nie zabrakło również niepodległościowego akcentu w postaci biało-czerwone kokard dla zawodników i kibiców, które przygotowali uczniowie Szkoły Podstawowej w Baranowie pod kierunkiem Pani Małgorzaty Jednac-Antkowiak.

Oficjalne wyniki w poszczególnych konkurencjach dostępne są już na stronie
www.czasnachip.pl w
zakładce WYNIKI.

W ramach biegu głównego oraz Nordic Walking rozegrano konkurencje XIV Rankingu Sołectw Gminy Tarnowo Podgórne w sezonie 2017/2018.

 
Po zakończonej rywalizacji na zawodników czekała gorąca grochówka i słodkie pączki. Po posiłku odbyło się losowanie nagród wśród wszystkich startujących oraz dekoracja zwycięzców.

Dzięki ogromnemu wsparciu Sponsorów i Partnerów do zawodników trafiło ponad 70 kart upominkowych, bonów, karnetów i voucherów następujących firm:
INSTYTUT ZDROWIA I URODY ASPAZJA,
CENTRUM TERAPII MANUALNEJ,
WUEF Club,
TARNOWSKIE TERMY,
DECATHLON,
VERMO,
MULTIKINO.

 

Fundatorami nagród dodatkowych byli także:
PLACÓWKA PARTNERSKA ALIOR BANK W PRZEŹMIEROWIE,
RADA RODZICÓW SZKOŁY PODSTAWOWEJ IM. POLSKICH NOBLISTÓW W BARANOWIE,
SOŁECTWO BARANOWO.
 
Nagrody główne dla zwycięzców ufundowali:
GMINA TARNOWO PODGÓRNE,
INSTYTUT ZDROWIA I URODY ASPAZJA,
CENTRUM TERAPII MANUALNEJ,
SPORT TEST POLSKA.
 


Organizatorzy dziękują:

- Uczestnikom za udział i wspaniałą sportową atmosferę,

- panu Jędrzejowi Popielarzowi z firmy FLOW EVENTS, który po raz kolejny zabezpieczył imprezę od strony medycznej, zapewniając dyżur karetki całkowicie bezpłatnie,

- firmie CENTRUM TERAPII MANUALNEJ za doskonałą opiekę fizjoterapeutyczną przed i po zawodach,
 
- pani Marcie Kamińskiej, Danucie Łakomej oraz panu Norbertowi Pecoltowi, którzy wyjątkowo mocno zaangażowali się w pracę przy organizacji imprezy, 

- ekipie OSiR z Baranowa za wsparcie techniczne,

- Wolontariuszom i ich opiekunom za nieoceniony wkład w pracę biura zawodów oraz zabezpieczenie trasy,

- państwu Marianowskim za smaczną grochówkę,

- Gminie Tarnowo Podgórne za wsparcie finansowe.