100 lat, 100 lat ...

17.09.2019

Dla Zbigniewa Kwity dzisiaj kończy się okres startów w kategorii M-55. Od jutra będzie mógł startować już w kat. M-60.

- Nowy czas, nowe wyzwania, nowe cele, nowe szanse, nowe oczekiwania – przyznał chodziarz z Przeźmierowa.

W ostatnich pięciu latach kariery sportowej zawodnik wystartował i ukończył 74 trasy chodem, przy tym ani razu nie został zdyskwalifikowany. W tej sumie aż 29 startów było zagranicznych. Najodleglejszym krajem, w którym Zbigniew Kwita wystartował była Korea.

Wśród statystyk należy wymienić, że zawodnik przeszedł 618 km startowych, 6000 km treningowych, zdobył 30 medali Mistrzostw Polski, 5 medali Mistrzostwa Europy, 2 medale Mistrzostw Świata, 2 razy zagrano mu Mazurka Dąbrowskiego oraz zdarł blisko 10 par butów.

Z okazji urodzin życzymy Panu potrojenia ww. wyników, zdrowia na realizację swoich marzeń, dużo uśmiechu i życzliwych ludzi wokół.

Dyrektor i Pracownicy OSiR Tarnowo Podgórne.